A Váci Mihály Ált. Iskola Békés iskolák programja a 2017-18-as tanévben

Ebben a tanévben több projekt is megvalósult az iskolánkban. A tanév elején a családi nap alkalmával a szülőknek volt lehetősége betekinteni a békés iskolai foglalkozásokba saját tapasztalatokon keresztül. A találkozás után lehetőségünk nyílt beszélgetni a témáról. A szülők pozitív visszajelzéseket adtak és bíznak a program további sikerében.

A tanév során programjaink voltak:
“Nyugalom díjat” alapítottunk az iskola azon tanulói számára, akik kiérdemelték.

• Elindítottuk az “Angyalok hava” kampány keretében az „Ő egy angyal” programot, melynek végén a “Legangyalibb osztály” és iskolásként az “Ő egy Földre szállt angyal!” címeket lehetett elnyerni.

Jelenleg a „Békés lépcsők” békítő mondatainak megalkotásán szorgoskodunk a Békítő Team bevonásával, mely munka végén felkerülnek majd az iskolai lépcsőkre a békés feliratok.

A foglalkozásokat 3. osztálytól egészen 7. osztályig megtartottuk. Ezek a foglalkozások nagyon tanulságosak voltak mind a gyerekek, mind a kollégák számára is, hiszen nagyon sok olyan információt is megtudhatunk, amik eddig rejtve maradtak. A problémákat minden kolléga igyekezett a legjobb tudásával megoldani illetve folyamatos konzultációkat tartunk, amik nagyban megkönnyítik a munkát.

Sikerként könyvelhetjük el, hogy a gyerekek év végére már egyre jobban felismerik a bántalmazást illetve különbséget tudnak tenni az árulkodás és a segítségkérés között.

Célunk a következő tanévbe minél jobban vezetni a tanulókat ezen az úton. Ehhez nyáron kidolgozzuk a következő tanév teljes programját, ami remélhetőleg ugyanilyen sikerekkel zárul, mint ez a tanév.